7 signalen dat een job als chauffeur C/CE iets voor jou is
11-05-2026
Word jij onrustig van een hele dag binnen zitten? Dan ligt een job op de baan misschien meer in jouw natuur. Maar hoe weet je nu echt of het beroep van chauffeur bij je past?
Wij spraken met Patrick (59), die via Accent als chauffeur CE aan de slag is. “Ik ben begonnen met bananen te leveren aan supermarkten,” zegt hij lachend. “Dat was mijn start. En vrij snel daarna heb ik mijn rijbewijs CE gehaald.”
Na meer dan twintig jaar ervaring weet hij als geen ander wat de job écht inhoudt. Eén ding is duidelijk: dit beroep moet bij je passen. Hier zijn 7 signalen dat jij gemaakt bent voor een job als chauffeur.

Herken je jezelf in één of meerdere van deze signalen?
Niet iedereen wil stilzitten. Misschien hoor jij ook liever een motor starten dan een Teams-melding pingelen. Herken je jezelf hierin? Dan loont het om naar chauffeursjobs te kijken.
1. Je werkt het liefst zelfstandig
Jij, je truck en de weg. Geen manager die over je schouder meekijkt, geen collega die om de vijf minuten iets vraagt. Als chauffeur heb je veel autonomie. Je plant je dag, houdt rekening met je levermomenten en zorgt dat je op tijd bent.
Patrick omschrijft het zo: “Je moet zelf zien dat je op tijd vertrekt. Je kijkt je route na, houdt rekening met verkeer en je plant alles zelf. In je cabine ben je eigenlijk je eigen baas.”
2. Je houdt van afwisseling in je werkdag
Geen dag is dezelfde. Dat klinkt cliché, maar voor chauffeurs klopt het echt.
“Iedere dag kan anders zijn,” vertelt Patrick. “Je weet waar je moet zijn en tegen welk uur, maar hoe je dag verloopt, hangt van veel af. Verkeer, wachttijden bij klanten, hoe ver je nog moet rijden… je bent daar constant mee bezig. Je plant, je rekent en je past je aan.”
Vandaag lever je in Antwerpen, morgen ergens in West-Vlaanderen, volgende week misschien in Frankrijk. Die variatie houdt het werk fris en boeiend.
3. Je haalt energie uit onderweg zijn
Sommige mensen worden rustig van rijden. Ze genieten van het landschap, de stilte in de cabine en het gevoel van onderweg zijn. Voor Patrick is dat één van de grootste redenen waarom hij dit werk al zo lang doet.
“Internationaal rijden voelt voor mij een beetje als reizen. Je rijdt door de Kempen en Limburg, maar evengoed door het zuiden van Frankrijk of richting Spanje, met totaal andere landschappen. Je komt op verschillende plaatsen, je ontmoet nieuwe mensen. Dat is vrijheid.”
Als jij liever kilometers maakt dan e-mails beantwoordt, is dat een sterk signaal.
4. Je zoekt een job met werkzekerheid
De vraag naar chauffeurs C/CE blijft hoog. Het is al jaren een knelpuntberoep in België, waardoor er veel mogelijkheden zijn: van nationale ritten tot internationale trajecten.
Patrick merkte dat zelf toen hij opnieuw werk zocht. Via Accent vond hij vrij snel een nieuwe job en vandaag doet hij zijn werk nog altijd graag.
5. Je bent flexibel en past je makkelijk aan
Niet iedereen werkt graag binnen een klassiek 9-tot-5 ritme. Als chauffeur C/CE heb je vaak afwisselende werkuren. De ene dag vertrek je vroeg in de ochtend, de andere dag rij je later en slaap je langer uit.
Patrick kent dat ritme als geen ander: “De ene keer start je vroeg, de andere keer later, maar daar groei je wel in. Je lichaam past zich aan, al is het niet voor iedereen weggelegd.”
Het vraagt flexibiliteit, maar ook zelfkennis. Je moet weten hoe je met je energie omgaat en wanneer je rust nodig hebt. Als jij geen probleem hebt met afwisseling in je werkuren en je je makkelijk aanpast aan een ander ritme, dan zit je hier goed.
6. Je steekt graag de handen uit de mouwen
Een job als chauffeur is meer dan alleen rijden. Afhankelijk van het type transport help je ook met laden en lossen.
“Bij nationaal transport moet je vaak zelf laden en lossen. Dat maakt dat je bezig blijft en niet de hele dag stilzit."
7. Je vindt het fijn om dagelijks mensen tegen te komen
Veel mensen denken dat chauffeurs altijd alleen zijn. In de praktijk klopt dat niet. Patrick vertelt hoe sociaal het leven onderweg kan zijn:
“’s Avonds aan een routier (wegrestaurant), dat zijn voor mij de beste momenten. Je komt binnen, schuift aan tafel met andere chauffeurs en voor je het weet, ben je aan het praten en lachen. Je kent elkaar misschien niet, maar de sfeer zit meteen goed. Dat voelt echt als een soort familie.”
Ook bij klanten bouw je relaties op. Je komt vaak op dezelfde plaatsen en wordt na een tijd herkend. Onderweg sta je er dus zeker niet alleen voor.
Is werken als chauffeur C/CE iets voor jou?
Patrick weet na al die jaren perfect waarom hij nog altijd voor deze job kiest. De vrijheid, het onderweg zijn en de afwisseling blijven hem motiveren. Tegelijk benadrukt hij dat het belangrijk is dat het echt bij je past.
“Je moet graag op de baan zijn. Als dat zo is, dan is het een prachtige job. Maar je moet er wel bewust voor kiezen.”
Herken je jezelf in meerdere van deze signalen? Dan is de kans groot dat jij je goed zal voelen achter het stuur.
Zo ga je aan de slag
Voel je bij meer dan één signaal: ja, dat ben ik? Dan maken wij het simpel. Wij luisteren naar wat jij zoekt, kijken welke ritten bij je passen en helpen je snel op weg.
Vacatures bekijken: Ontdek vacatures die bij jou passen door te filteren op chauffeursjobs in logistiek en transport in jouw regio
Praat met Axelle: onze virtuele job assistent stelt gerichte vragen en zoekt mee naar de juiste match
Solliciteer spontaan: vertel ons wat je zoekt en wij gaan voor je aan de slag